Ny
APP E 02 Extra Clean NF Handrengöringspasta för målare och mekaniker
129,00 kr
Tillgängliga leveranssätt: DHL -service point, DHL -till dörren
EXTRA Clean Handtvättspasta är en effektiv men skonsam rengöringsprodukt som hjälper dig att bli av med svåra fläckar och smuts – utan att behöva skrubba hårt eller använda aggressiva lösningsmedel.
Den är särskilt effektiv mot svårtvättade ämnen som:
- Tvåkomponents akryl- och polyuretanfärger
- Grundlacker
- Tryckfärger
- Hartser
- Fett och tjära
Trots sin kraftfulla rengöring är pastan mild mot huden. Den vårdar händerna och mjukar upp förhårdnader som kan uppstå vid hårt arbete.
EXTRA Clean är dessutom miljövänlig och biologiskt nedbrytbar, vilket gör den till ett hållbart val.
Produkten passar perfekt för användning i mekaniska verkstäder, bilverkstäder, målerier, tryckerier och inom byggbranschen.
Övrig produktinformation
Säkerhetsföreskrifter |
Hämta
|
Utforska även dessa kategorier:
Akrylfärg, Metallic- och Pearllack
https://www.billackering.eu/APP-E-02-Extra-Clean-NF-Handrengoeringspasta-foer-malare-och-mekaniker
/Shops/20110207-11092-22342-1/Products/090101
APP E 02 Extra Clean NF Handrengöringspasta för målare och mekaniker
https://www.billackering.eu/WebRoot/Billackering/Shops/20110207-11092-22342-1/67BC/7E58/6808/641B/7A5A/0A32/0E02/6308/Skaermbild_2025-02-24_151333.png
129
SEK
InStock
Categories/Billack/Akrylfärg
Categories/Billack/Metallic_och_Pearllack
Pasta för att tvätta händerna EXTRA Clean är ett medel som på ett skonsamt sätt (utan att skrubba och använda aggressiva lösningsmedel) tillåter att avlägsna svårtvättade ämnen såsom: tvåkomponents akryl- och polyuretan-täckfärger, grundlacker, tryckfärger, hartser, fett och tjära. Trots starka rengöringsegenskaper är den skonsam för handhuden. Den tar hand om och mjukar upp förhårdnader som uppstår under arbetet. Det är miljövänligt, det genomgår biologiskt nedbrytning. Den används i mekanikerverkstäder och bilkarossverkstäder och även i färgningsverkstäder, tryckerier och byggnadskonstruktioner.
APP
VilkasNewProduct